Niedziela Palmowa - 13.04.2019r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Niech stanie się on czasem wyciszenia, głębszych przemyśleń, modlitwy.

2. W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 1700. W tej liturgii dziękujemy za ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Pa mszy świętej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 2100.

3. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 1700 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Liturgia Słowa, adoracja Krzyża i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Adoracja do godz. 2200. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W Wielki Piątek o godz. 1500 rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus powiedział do św. s. Faustyny: „Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a w szczególności w godzinie śmierci. W każdym dniu przyprowadzisz do serca mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia mojego. A ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca mojego. Czynić to będziesz w tym i przyszłym życiu. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia mojego. W każdym dniu prosić będziesz Ojca mojego przez gorzką mękę moją o łaski dla tych dusz”.

4. W Wielką Sobotę nabożeństwo o godz. 1900 rozpocznie się przed kościołem poświęceniem ognia i wody, a następnie w kościele zostanie odśpiewane orędzie paschalne, a po nim Msza Święta Wigilii Paschalnej. Prosimy, by przynieść z sobą gromnice. Adoracja do 2100. Przed południem święcimy pokarmy wielkanocne w kościele, o godzinie: 800, 900, 1000, 1100 i 1200 oraz po południu o godz. 1830. Na godz. 950 prosimy o pojazd, który zawiezie księdza w ustalone miejsca w celu poświęcenia pokarmów: o godz. 1000 w Rzeczycy Suchej, 1015 Rzeczyca Mokra, 1030 Bożydar, 1045 Szczytniki.

5. W Wielkanoc o godz. 600 Rezurekcja – uroczysta procesja z Mszą św. na cześć Chrystusa Zmartwychwstałego. Zapraszamy na procesję zespoły ludowe, stowarzyszenia, w swoich strojach, straż pożarną. Przypominamy, że nie będzie Mszy św. o godz. 800.

6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Wszystkich prosimy, o włączenie się w nasze parafialne czuwanie przy Ciemnicy i Grobie. Znajdźmy czas, by być przy naszym Odkupicielu, by On w naszej świątyni nie był sam. Prosimy, by poszczególne grupy i miejscowości, w Wielki Czwartek i Piątek, podjęły czuwanie modlitewne, według harmonogramu, który zamieszczony jest w gazetce, przed wejściem do świątyni, na stronie internetowej.
Wielki Czwartek:

18.30— Ministranci i lektorzy

19.00— Grupa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

20.00— Legion Maryi

Wielki Piątek:

9.00— Koła Żywego Różańca

10.00— Dzieci; Droga Krzyżowa

11.00— Rzeczyca Sucha

12.00— Rzeczyca Mokra

13.00— Bożydar

14.00— Szczytniki

15.00— Słupcza

20.00—Dwikozy

21.00—Młodzież

7. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać.

8. We wtorek 16. kwietnia zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli. Będziemy w nowennie polecać całą naszą parafię, a szczególnie te intencje, które składamy do skrzynki. Nowennę rozpoczynamy o 1630, a o 1700 Msza święta ofiarowana w intencjach napisanych na kartkach i za wszystkich czcicieli św. Andrzeja.

9. W najbliższy wtorek o godz. 1745, po Mszy św.; w salce parafialnej odbędzie się kolejne „Modlitewne spotkania z Pismem Świętym”. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w spotkaniu.

10. W środę 17. kwietnia, o godz. 1730 zapraszamy na „Misterium Męki Pańskiej” do naszej świątyni. Misterium przygotowała Grupa Artystyczna „Etiuda”, działająca przy Klubie Nauczyciela w Sandomierzu. Prosimy i zachęcamy do wspólnego, modlitewnego przeżywania Męki Pana Jezusa.

Podziękowania i prośby na Nowennę ku czci św. Andrzeja Boboli

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.