Odkryjmy istotę świąt

ODKRYJMY NA NOWO ZNACZENIE  TRIDUUM PASCHALNEGO…

Triduum

Najważniejsze dni w roku liturgicznym to DNI TRIDUUM PASCHALNEGO. Wbrew świadomości większości katolików procesja rezurekcyjna nie jest ważniejsza od WIGILII PASCHALNEJ (WIELKA SOBOTA),
a najważniejszą uroczystością
w Kościele nie jest Boże Narodzenie.

 

KLUCZE DO PRZEŻYCIA ŚWIĄT WIELKANOCNYCH:

Bądź przy Jezusie w Jego przejściu ze śmierci do życia. SKUP SIĘ NA NIM!

ZAPLANUJ TAK CZAS, żeby uczestniczyć w liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Wielkiej Soboty. To czas najważniejszej modlitwy Kościoła. Czas powrotu do najgłębszych źródeł wiary. Okna mogą być brudne, a ciasto nieupieczone. TO NIE ONE SĄ ISTOTĄ TYCH ŚWIĄT!

Uwierz, że Bóg ma taką samą moc dzisiaj, jaką miał 2 tysiące lat temu. Wszystko co jest celebrowane w te dni, może wydarzyć się w twoim życiu. Bóg w czasie liturgii chce cię stworzyć, przemienić, nakarmić, wyzwolić, zbawić. Uwierz w to!

 

MÓJ BÓG ODDAJE ZA MNIE SWOJE ŻYCIE.

W jaki sposób mogę Mu towarzyszyć?


                   OSTATNIA WIECZERZA (WIELKI CZWARTEK)
WIECZERNIK

Pozwól Chrystusowi, aby obmył ci nogi (jeśli potrzebujesz pójdź do spowiedzi). Uczyń konkretny gest miłości względem bliźnich. Przyjmij Komunię św. w czasie Mszy Wieczerzy Pańskiej. Pomódl się za znajomych kapłanów, którzy stanęli na drodze twojego życia. Trwaj na adoracji w ciemnicy.

 

                                        

                                     WIELKI PIĄTEK

wp

 

Rozważ tajemnice Drogi Krzyżowej i uczestnicz w liturgi Męki Pańskiej. Znajdź czas w ciągu dnia na chwilę adoracji. Wycisz się, w tym dniu umiera twój Pan. Zjednocz się z Chrystusem przez przyjęcie Komunii św. Oddaj chwałę Królowi przez ucałowanie krzyża. Zapragnij Jego obecności przez zachowanie ścisłego postu.

 

 

 

 

                                                                    WIELKA SOBOTA

ws

To jest dzień czuwania. Przeżyj go bez telewizora, muzyki,
w ciszy. Trwaj na adoracji przy grobie Pańskim. Kontynuuj post, mimo iż nie jest on nakazany. Pójdź aby pobłogosławić pokarmy, ale pamiętaj, pamiętając, że Chrystus chce wejść w twoją codzienność.   
     

                                         

 

                                  

                                                                                                                      

                                                                                            ZMARTWYCHWSTANIE

zm

To najważniejsza noc w roku. Na Wigilię Paschalną przynieś świecę, niech jasność zapłonie w twoich ciemnościach. Wsłuchaj się w czytania. Usłyszysz o tym, co Bóg dla ciebie uczynił. Pozwól Chrystusowi odnowić w tobie łaskę chrztu. Niech wydarzenia tej Wielkiej Nocy napełnią cię pokojem i radością.

 

Przez udział w Triduum Paschalnym potwierdzasz, że jesteś świadomym katolikiem. Bożego świętowania!

Podziękowania i prośby na Nowennę ku czci św. Andrzeja Boboli

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.