Murzasichle na bis!

zimow2019Tegoroczne ferie dzieci Dwikoskiej Parafii spędziły po raz drugi na zimowisku w malowniczym Murzasichlu niedaleko Zakopanego. W tym roku zmianie uległo jedynie miejsce zakwaterowania, z którego można było urządzać sobie codzienne, piesze eskapady na pyszniutkie posiłki do pobliskiej jadłodajni, co dodatkowo wzmagało apetyty wszystkich.

Murzasichle i tym razem przywitało naszą grupę wspaniałą, zimową aurą – ogromnymi zaspami białego puchu, z których uczestnicy robili czasem właściwy użytek. Gościnność i piękno górskiej przyrody dodatkowo wzbogacały obfite opady świeżutkiego śniegu, towarzyszące nam w drodze na posiłki i w czasie „białego szaleństwa” na pobliskim stoku narciarskim.

Dzięki opracowanemu przez naszego kierownika, księdza Sławka programowi zimowiska, każdy z uczestników miał okazję znaleźć w ofercie zajęć coś dla siebie i chyba nikt nie walczył w tym czasie z nudą. Dzień na zimowisku był podzielony według określonego scenariusza, który przez uczestników został szybko zaakceptowany. Poranki zaczynały się od aktywności duchowej - modlitw i Mszy Świętych, po nich były śniadania, zabawy na świeżym powietrzu, obiady, kolejne wypady w plener, kolacje, zajęcia integracyjne w ośrodku z podsumowaniem dnia i modlitwami wieczornymi. Po nich następowała cisza nocna, niezbędna na regenerację przed kolejnymi dniami pełnymi wrażeń.

W tegorocznym programie zimowiska nie zabrakło oczywiście przygód na stoku narciarskim, lodowisku, wizycie w gorących termach Bukowiny Tatrzańskiej oraz tradycyjnemu, wieczornemu spacerowi po zakopiańskich Krupówkach. Nasza grupa miała także możliwość uczestniczenia w uroczystej, niedzielnej Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Cudownego Medalika w Olczy.

Trzeba dodać, że program tegorocznego zimowiska uzupełniały radosne zabawy integracyjne przygotowywane przez wspaniałych i niestrudzonych Animatorów, pogadanki związane z profilaktyką dotyczącą współczesnych zagrożeń i uzależnień, w które aktywnie włączała się cała nasza niemała grupa, licząca przecież pięćdziesiąt osób. Zwieńczeniem naszej zimowiskowej aktywności była oczekiwana przez uczestników Agapa, którą rozpoczęła Msza Święta, po Niej zaś odtańczony został polonez i rozpoczęła się zabawa taneczna z poczęstunkiem.

Cały wyjazd należy kolejny raz ocenić bardzo pozytywnie, a to za sprawą kilku niezbędnych elementów. Najważniejszymi z nich są oczywiście podjęcie się organizacji zimowiska i trudu związanego z formalnościami i całą czasochłonną dokumentacją z tym związaną, a także przygotowanie ciekawego programu, pozyskanie dodatkowych funduszy na ten cel, znalezienie odpowiednich Animatorów i Opiekunów. Potem pozostaje już zebrać grupę uczestników, którzy zdecydują się skorzystać z tej oferty.

Tym razem Organizator - ksiądz Sławomir Brzeski znów wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem przy planowaniu wyjazdu, za co należą mu się wyrazy uznania i wielkie podziękowania.

Podziękowania również dla Animatorów i Opiekunów, za poświęcenie prywatnego czasu na wyjazd oraz wzięcie odpowiedzialności za opiekę nad uczestnikami zimowiska.

Największe jednak podziękowania dla tak licznej grupy młodych chrześcijan, którzy udowodnili, że ferie można spędzić radośnie nie odrzucając przy tym Pana Boga!

Serdecznie dziękujemy również tym wszystkim, którzy wspierali dodatkowo organizację zimowiska dla dzieci z Parafii w Dwikozach.

                                                                                                                                                    Hubert Bujczenko

Podziękowania i prośby na Nowennę ku czci św. Andrzeja Boboli

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.