Dekanat

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Na tej stronie będą publikowane informacje od Diecezjalnego Duszpasterza Dzieci i Młodzieży dotyczące konkursów i wydarzeń.
Będę również zamieszczał sprawy dotyczące duszpasterstwa dzieci i młodzieży naszego dekanatu.
Proszę zajrzeć do informatorów, które otrzymaliście od swoich proboszczów.

Z Panem Bogiem,
Dekanalny Duszpasterz Dzieci i Młodzieży
Ks. Mateusz Bajak, tel. 607-409-332

INFORMACJE DIECEZJALNE

1. Diecezjalny Konkurs Palm

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej wraz z Wydziałem Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą palmę. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach:
Kategoria I – parafie/szkoły;
Kategoria II – wspólnoty parafialne (KSM, OAZA, AK itp.);
Kategoria III – osoby, które indywidualnie wykonają palmę.
Prace przesyłamy na adres e-mail: [email protected] w formie zdjęcia z opisem lub filmu przedstawiającego wykonaną palmę.
Termin wysłania prac – 05.04.2022 r.
Ogłoszenie wyników 07.04.2022 r. na stronie diecezjalnej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej.
Odbiór nagród w Niedzielę Palmową 10 kwietnia br. w Bazylice Katedralnej podczas Mszy Świętej (zwycięzcy I i II kategorii odbierają nagrodę w 3-osobowej delegacji, III kategoria – zwycięzca).
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu pod linkiem: https://docs.google.com/document/d/1rYUnJbggWLsxZhSixws3da-VxJQc63hVLv2CleBST4Q/edit

2. Skarbonka Wielkopostna
Szczęść Boże. Zwracam się z prośbą o przesłanie plakatu do wszystkich Katechetów w diecezji jak również Księży Proboszczów z prośbą o zawarcie prośby w ogłoszeniach parafialnych o zbiórce do skarbonek wielkopostnych, z których ofiary będą przeznaczone na rehabilitację Igi Kaczmarskiej z Opatowa. Nie tak dawno w internecie można było i nadal można znaleźć informacje o tej malutkiej dziewczynce gdzie koszt zabiegu to 9 milionów złotych, ale na szczęście ten zabieg został zrefundowany w Niemczech, ale nadal pozostają wysokie koszty rehabilitacji. Warto dzieciom przekazać tę informację, aby były świadome, na jaki cel ich drobne wyrzeczenia zostaną przekazane.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Ks. Jan Kania — Koordynator SKC DS
PLAKAT.PDF

3. Konkurs wielkopostny „W drodze za Jezusem” – https://www.malygosc.pl/doc/7410378.Konkurs-wielkopostny