Odpust Św. Antoniego, 17 stycznia 2021 r.

1. Dziś 17 stycznia czcimy św. Antoniego Pustelnika, Patrona naszej parafii. Zawierzamy Mu wszystkie rodziny naszej parafii. Prośmy, aby wypraszał nam jak najwięcej łask u Boga, a szczególnie dar zdrowia.
  2. Dziękujemy Rodzinom z Rzeczycy Suchej i Dwikóz za rodzinny udział, w tym tygodniu, w Nabożeństwach i Mszach świętych, a także za złożone ofiary. Dziękujemy Wszystkim Parafianom za Wasze świadectwo i piękną wiarę w moc Bożego Błogosławieństwa.
  3. W tym tygodniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, zdrowia i wielkiej piękniej miłości swoich wnuków.
  4. W najbliższą niedzielę 24 stycznia br. przeżywać będziemy „Dzień solidarności z Chorwacją”. Związane to jest z trzęsieniami ziemi, które w okresie Bożonarodzeniowym nawiedziły ten kraj. Podczas każdej Mszy Świętej, będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar.
  5. Bardzo dziękuję za pomoc przy odśnieżaniu wokół kościoła i na parkingach Panu Marcinowi oraz Panu Witoldowi za zamontowanie zamków w drzwiach.
  6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom: Mirym, Pieniążkom, Ciastkom, Koziełom. W najbliższy piątek na godz. 18.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny ze Szczytnik: Śledziów, Bidasów, Kwiatkowskich, Bartoszków, Dynkowskich, Dądów, Dynkowskich.
  7. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: sp. Edwarda Gębala z Bożydaru i sp. Andrzej Kosiak ze Słupczy. Polećmy Ich, jak również nasze zmarłe Babcie i Dziadków, Miłosiernemu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….