Niedziela Palmowa, 5 kwietnia 2020 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Niech stanie się on czasem wyciszenia, głębszych przemyśleń, modlitwy.

2. W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. W tej liturgii dziękujemy za ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Ze względu na trwająca epidemię we Mszy św. biorą udział tylko kapłani i osoby posługujące. Nie będzie przeniesienia Pana Jezusa do ciemnicy.

3. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Kościół będzie otwarty od godz. 8.00. O godz. 15.00 Liturgia wielkopiątkowa i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Na tą godzinę będzie kościół zamknięty w liturgii biorą udział tylko kapłani i osoby asystujące. Od godziny 16.00 do 21.00 adoracja Krzyża z zachowaniem wszelkich przepisów, a więc 5 osób w Kościele. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zachęcamy, aby w Wielki Piątek, odprawić sobie w domach lub w kościele Drogę Krzyżową. Rozpocznijmy też rodzinną Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

Pan Jezus powiedział do św. s. Faustyny: „Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a w szczególności w godzinie śmierci. W każdym dniu przyprowadzisz do serca mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia mojego. A ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca mojego. Czynić to będziesz w tym i przyszłym życiu. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia mojego. W każdym dniu prosić będziesz Ojca mojego przez gorzką mękę moją o łaski dla tych dusz”.

4. W Wielką Sobotę ze względu na epidemię nie będzie poświęcenia pokarmów, zachęcamy, aby w Niedziele Zmartwychwstania, gdy rodzinnie zasiądziecie do stołu odmówić wspólnie modlitwę błogosławieństwa. / Tekst modlitwy znajdziemy na stronie parafialnej i w Credo /. Przez cały dzień kościół będzie otwarty, zachęcamy do adoracji. Nabożeństwo wielkosobotnie rozpocznie się w kościele o godz. 19.00 – bez poświecenia ognia i wody, zostanie odśpiewane orędzie paschalne, a po nim Msza Święta Wigilii Paschalnej, w której biorą udział tylko kapłani, diakon i osoby asystujące, czyli pan kościelny i pan organista.

5. W Wielkanoc o godz. 6.00 Rezurekcja, w tym roku bez uroczystej procesji. Przypominamy, że nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

6. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu wspólnocie Koła Żywego Różańca MB Różańcowej – 180 zł, wspólnocie KŻR św. Andrzeja Boboli z Dwikóz – 150 zł. mieszkańcom Bożegodaru za ofiarę 200 zł., Klaudii Zdybek – 100 zł. Bardzo dziękuję jednej z Rodzin za ofiarę na Kościół – 200 zł. Dziękuje panu Witkowi za wykonanie podstawy do Krzyża adoracyjnego i krzyża do kancelarii, a pani Barbarze ze Słupczy za uszycie osłon fioletowych na krzyże w k-le.

7. Dziękuję rodzinie Mazur za ofiarę na kwiaty. W najbliższą środę na godz. 18.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z ulicy Sandomierskiej: Brodów, Sobierajów, Chmielewskich, Dądów, Kukiełków, Kukiełków. Główków, Kawęckich, Klocków, Wilków, Szafirowskich i Kozieł.

Błogosławieństwo przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (plik PDF)

ZAWIESZAMY SPOTKANIA GRUP PARAFIALNYCH do czasu przywrócenia nauki w szkołach.