Ogłoszenia

1. W dniu dzisiejszym dk. Albert kończy posługę diakońską w naszej parafii. Dziękujemy Diakonowi za jego piękne świadectwo wiary, jego zaangażowanie, pracę i modlitwę. Nasze podziękowanie i życzenia w uroczysty sposób przekażemy 30 czerwca w niedzielę o godz. 1200, gdzie, już wtedy ks. Albert będzie sprawował Mszę św. Prymicyjną w naszej parafii. Zapewniamy o modlitwie i pamięci. Dk. Albert święcenia kapłańskie przyjmie 19 czerwca o godz. 1030 w katedrze sandomierskiej. Kto tylko zechce może na tą Mszę św. pojechać.
  2. Spotkanie ministrantów we wtorek o godz. 1645.
  3. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu
    o godz. 800 1000 i 1600. Po Mszy św. o 1000 procesja ulicami naszej parafii. Ustawienie procesji: asysta, czyli ministranci po nich Poczty Sztandarowe, chorągwie, obrazy, różaniec, figura Matki Bożej, relikwie św. Andrzeja Boboli, dziewczynki niosące poduszki, dzieci sypiące kwiaty i Najświętszy Sakrament. Baldachim biorą strażacy, relikwie panowie z Bractwa św. Andrzeja Boboli, różaniec biorą KŻR, figurę MB biorą p. z Rycerstwa Niepokalanej, obrazy panie i panowie z Kół Gospodyń Wiejskich / zapraszamy KGW w uroczystych strojach/, a chorągwie panowie Strażacy. Wyruszymy schodami na ul. Sandomierską i ul. Starowiejską i powrót do Kościoła. Pierwszy ołtarz na parkingu przy Banku przygotowują mieszkańcy Słupczy, drugi przy kapliczce Matki Bożej mieszkańcy Dwikóz, trzeci przy Remizie OSP mieszkańcy Bożydaru, a czwarty przy Bloku 108 mieszkańcy Szczytnik. Mieszkańcy Rzeczyc ubierają kościół. Po powrocie do kościoła zaśpiewamy „Te Deum” i przyjmiemy uroczyste błogosławieństwo. Zachęcamy, aby ustroić domy i ogrodzenia ulic, którymi będziemy przechodzić. Wyjazd na koncert „Jednego serca…” w tym dniu o godz. 1600 z parkingu przy „Groszku”.
  4. Przez całą oktawę po Mszy św. o 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem majowym a później czerwcowym i procesja wokół kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.
  5. W piątek po Mszy św. o 1800 wręczymy nagrody dzieciom za udział w nabożeństwach majowych.
  6. W sobotę wypada pierwszy dzień miesiąca czerwca zapraszamy na nabożeństwo pierwszo-sobotnie, które rozpoczniemy o godz. 1715 modlitwą różańcową prowadzoną przez Rycerstwo Niepokalanej.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 1000 zmiana Tajemnic Różańcowych.
  8. W dnu wczorajszym swój dzień skupienia w naszej parafii miały siostry zakonne naszej diecezji. Siostry zapewniły o modlitwie w intencji rodzin naszej parafii. Bardzo chciałbym podziękować za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania p. Basi Przywarze i Paniom ze scholii „ Cantate Deo” i p. Sławkowi.
  9. Przed schodami do kościoła zamontowaliśmy stojak na rowery – zachęcamy do parkowania. Dziękuję za pomoc przy przygotowaniu tego miejsca p. Markowi.
  10. Dziękujemy za ofiarę na kościół: Bezimienna ze Słupczy – 200 zł..
  11. Dziękuję za sprzątanie kościoła, otoczenia i udekorowanie kościoła kwiatami Rodzicom dzieci, które przeżywają pierwszą rocznicę Komunii św. W przyszły piątek na godz. 1845, zapraszamy mieszkańców ulicy Sandomierskiej od nr 1 do 12.
  12. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Henryka Tetera z Dwikóz. Polećmy Go miłosierdziu Bożemu….