Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

W dniach 18-25 stycznia będzie miał miejsce Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku jego tematem są słowa: „Życzliwymi bądźmy” (por. Dz 28,2). Życzliwość między innymi wyraża się w otwartości na innych, a w sposób szczególny na naszych braci i siostry w Chrystusie złączonych z nami przez chrzest. Zachęcamy do modlitwy w parafiach.

Głównym wydarzeniem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie spotkanie w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu 24 stycznia o godz. 18.15, podczas którego pomodlimy się, a jednocześnie będziemy mieli możliwość wysłuchania Kameralnego Chóru Męskiego kościoła prawosławnego parafii św. Jana Klimaka z Warszawy pod dyrekcją prof. Włodzimierza Wołosiuka. Będzie to również okazja do spotkania ze sztuką ikonograficzną, która łączy katedrę sandomierską z tradycją wschodniego chrześcijaństwa. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele różnych wyznań.

Serdecznie zapraszamy oraz zachęcamy do włączenia się w obchody modlitwy o jedność Chrześcijan.

Źródło: www.diecezjasandomierska.pl