100 – lat naszej OSP w Dwikozach

W niedzielę 7 maja podczas Mszy św. o godz. 1200 obchodziliśmy piękną uroczystość 100 – lecia działalności jednostki OSP w Dwikozach oraz Gminne Święto Strażaka. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Diecezjalny Kapelan Straży Pożarnej ks. kan. Stanisława Chmielewski. W Eucharystii brali udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Straży Pożarnej z Sandomierza, wszystkich jednostek OSP naszej Gminy, jak również zaproszeni Druhowie i Druhny OSP sąsiadujących gmin. Po Mszy św. nastąpił przemarsz pododdziałów na Stadion Sportowy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości, podczas której sztandar jednostki OSP Dwikozy został odznaczony Złotym Znakiem Związków OSP RP. Gratulujemy naszym Strażakom i życzymy nieustannej opieki Patrona Strażaków św. Floriana.