Adoracja Najświętszego Sakramentu

Aktualności

W pierwszy czwartek miesiąca marca w naszym kościele parafialnym po raz kolejny odbyło się nabożeństwo pierwszoczwartkowe, które jest związane z odbywającym się w naszej diecezji Kongresem Eucharystycznym.

Nabożeństwo prowadził ks dr. Michał Grochowina. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem mogliśmy pokłonić się swemu Panu i Zbawcy obecnemu w Białej Hostii. W swoim rozważaniu ks. Michał mówił o marnotrawnym synu.

W tym czasie wielkopostnym który obecnie przeżywamy warto się zatrzymać nad swoim życiem i zadać sobie pytanie, jakim ja jestem synem, córką, bratem, siostrą, wnukiem, wnuczką? Czy szanuje swoich bliskich tak jak żąda ode mnie Pan Jezus? A może kogoś z moich bliskich z moich przyjaciół unikam, od kogoś uciekam, z kimś nie chce mieć kontaktu? Może kogoś w jakiś sposób zraniłem, uraziłem i ktoś z naszego powodu płaczę, cierpi czeka na przeprosiny na wyciągnięcie ręki na zgodę?

Warto w tym okresie Wielkiego Postu zdobyć się na odwagę, skruchę, aby osoby, które z mojego powodu cierpiały mogły się pogodzić i żyć w zgodzie. Panie Jezu Chryste, który na krzyżu oddałeś swoje życie za nas i który cierpiałeś również za nasze grzechy, przebacz nam wszelkie zło, którym obraziliśmy Ciebie nasz Zbawco.

Zapraszamy wszystkich w kwietniu na kolejne spotkanie pierwszoczwartkowe i Adorację Najświętszego Sakramentu. Księdzu Michałowi dziękujemy za prowadzenie tych nabożeństw i z radością czekamy na kolejne z nami spotkanie i piękne rozważania.

Tomasz Kwiatkowski