Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do naszej parafii….

Aktualności

W dniach 8 -10 grudnia grupa harcerzy z naszej parafii wyruszyła do Zakopanego, które w tym czasie stało się stolicą Betlejemskiego Światła Pokoju i przekazywane jest razem z przesłaniem „Czyńmy pokój”. To niezwykłe spotkanie było wspólnym czasem oczekiwania i refleksji, a także okazją do nawiązywania nowych harcerskich przyjaźni.

Po odebraniu wyprawek harcerskich nasi harcerze stanęli wspólnie do apelu. Po części oficjalnej zuchy, harcerze i harcerki wzięli udział w pokazie malowania na piasku ukazującym tradycję BŚP. Było naprawdę magicznie.

Oprócz typowych harcerskich atrakcji wpisanych w program zlotu nasi harcerze spędzili miło i bardzo aktywnie czas na lodowisku, w Reptarium poznając życie i zwyczaje zwierząt egzotycznych, a także spacerując po Krupówkach i Równi Krupowej, gdzie znajdowało się miasteczko zlotowe z rozmaitymi aktywnościami, które zachęcały do czynienia pokoju i ukazywały go z różnych perspektyw. Nasza młodzież wzięła również udział w

Kulminacją spotkania była uroczysta Msza Święta w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, po której nasi harcerze odebrali od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. Od tego momentu rozpoczęła się sztafeta przekazywania tego wyjątkowego Światła pochodzącego z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Odebrane przez naszą grupę harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju trafi również do wielu środowisk, instytucji i domów naszych parafian, niosąc nadzieję i w symboliczny sposób rozpalając w każdym człowieku chęć pomagania innym. Niech ten piękny symbol, braterstwa, pokoju i miłości towarzyszy wszystkim, którzy zechcą go przyjąć.

Kamila Peryga