Ferie u boku św. Andrzeja Boboli…

Aktualności

Czas „Aktywnych ferii w parafii”, który podzielony był na sześć spotkań, był wspaniałą okazją do kreatywnego spędzenia czasu, duchowego rozwoju oraz odkrycia wielu możliwości i zajęć, które dzieci mogą wykonywać w wolnym czasie. Proponując różne zajęcia muzyczne, plastyczne, kulinarne, sportowe, przeróżne gry i zabawy ruchowe pokazaliśmy, jak można miło i aktywnie spędzać czas, rozwijając przy tym kreatywność i wyobraźnię dziecięcą. W naszej salce mamy obraz naszego patrona św. Andrzeja Boboli, który był patronem naszych spotkań feryjnych. Dzieci też mogły z bliska zobaczyć relikwie naszego patrona i posłuchać o jego życiu. Cieszy nasz fakt, że dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach. Dziękujemy rodzicom, którzy przyprowadzali nam swoje pociechy i opiekunom wolontariuszom, którzy przygotowali i poprowadzili zajęcia. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pań z Apostolstwa św. Andrzeja Boboli, a szczególnie dla p. Ilony Krzemińskiej, Kamili Perygi i Elżbiety Ptak, które były nie tylko pomysłodawcami tych ferii, ale również opiekunami dzieci. Dziś w „dobie pieniądza” Ich bezinteresowna pomoc i opieka „czyiś dzieci” ukazuje jak wiele dobra można zrobić dla drugiego człowieka. Za tą bezinteresowną pomoc i poświęcony własny czas, nie tylko ja, jako Proboszcz parafii jestem wdzięczny, ale myślę, że i rodzice, jak i same dzieci, które brały udział w tych spotkaniach. Oby takich osób było jak najwięcej…. Dziękujemy ….

Ks. Artur