III miejsce lektorów

Aktualności

Pod znakiem sportowych zmagań dla lektorów naszej parafii upłynął dzień 7 grudnia 2019 roku.

Hala Sportowa w Dwikozach była tego dnia świadkiem zaciętej rywalizacji kilkunastu drużyn piłkarskich, złożonych z członków Liturgicznej Służby Ołtarza i reprezentujących poszczególne dekanaty diecezji sandomierskiej w trzech kategoriach wiekowych: ministrantów, lektorów młodszych i lektorów starszych. Po wysłuchaniu Mszy Świętej inaugurującej halowy turniej przystąpiono do gry. W skład naszego zespołu, reprezentującego Dekanat Zawichojski w kategorii lektorów młodszych wchodzili: Maksymilian Wiśniowski (bramkarz) – Jakub Barański, Piotr Ciszkiewicz, Kacper Macioszek, Patryk Strojewski. Grupowymi rywalami naszych lektorów byli rówieśnicy z Sandomierza, Przybysławic i Strzyżowic

Zawody odbywały się w duchu fair play. Każdy udany drybling, każdy celny strzał wywoływał wśród licznej grupy obserwatorów żywiołowe reakcje (podobnie jak każde nieudane zagranie). Stawka była wysoka – awans do rozgrywek diecezjalnych. Nasz zespół, pełniący rolę gospodarzy, rywalizował ze zmiennym szczęściem, odnosząc jedno zwycięstwo, raz remisując i raz uznając wyższość drużyny przeciwnej. Nie wystarczyło to do awansu do etapu diecezjalnego, o czym zadecydował gorszy bilans bramek. Należy przyznać, że turniej ministrancki stał na wysokim poziomie sportowym, a naszą diecezję w dalszych rozgrywkach będą reprezentować najlepsze zespoły.

Lektorzy Parafii w Dwikozach mimo odpadnięcia z rozgrywek opuszczali sportową halę w dobrych nastrojach. Pod okiem swoich opiekunów, księdza Mateusza Bajaka oraz animatora Wojciecha Polaka snuli ambitne plany na przyszłość. Młodych ludzi, którzy w grudniową sobotę pojawili się na Hali Sportowej w Dwikozach, łączy służba przy Ołtarzu oraz zamiłowanie do sportu. Rywalizacja ministrantów i lektorów, których jednoczy zawołanie: „Króluj nam Chryste!”, była doskonałą okazją do zawarcia nowych relacji i umocnienia tych istniejących.

Wojciech Polak