Konkurs Wiedzy Biblijnej

Aktualności

7 marca 2023r. w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu odbył się finał XXVI Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej  „Z Pismem Świętym w Trzecie Tysiąclecie”. Zarówno nasza parafia jak i dekanat zawichojski reprezentowany był przez czterech uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach. Uczestnicy konkursu wykazali się znajomością Księgi Rodzaju w dwóch kategoriach wiekowych. Młodszą grupę wiekową reprezentowali uczniowie kl. VI: Wojciech Łabudziński i Bartosz Kukiełka uzyskując tytuł finalisty. Wojtek uplasował się na 5 miejscu wśród 34 młodszych uczestników z poszczególnych dekanatów diecezji. Również reprezentanci klasy VIII b: Barbara Bukała i Jakub Czech otrzymali tytuł finalisty w swojej kategorii wiekowej. Dyplomy i nagrody  zostały wręczone przez ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, który pogratulował uczestnikom konkursu i zachęcał do tego, by Pismo Święte jako żywe Słowo Boga było przewodnikiem w życiu młodych ludzi. 

Iwona Hebda