Młodzi pełni nadziei…

Aktualności

W sobotnie przedpołudnie młodzież z parafii dekanatu zawichojskiego zgromadziła się w naszym kościele na spotkaniu. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą podczas której rozważając Słowo Boże skupiliśmy się również na orędziu jakie do młodych skierował Papież Franciszek. Młodzi odkryli, że w życiu każdego człowieka jest potrzeba nadziei, która pochodzi od Boga. Po Eucharystii wszyscy obejrzeli film przybliżający ideę Światowych Dni Młodzieży. Następnie Karolina pochodząca z Parafii Godziszów opowiedziała nam o swoich przeżyciach z tegorocznych ŚDM w Lizbonie. Aby lepiej oddać klimat tego Święta Młodych przygotowała prezentację ze zdjęć jakie udało się jej zrobić w Portugalii. Spotkanie w kościele zakończyło się nauką i odśpiewaniem hymnu ŚDM. Ostatnim punktem był wspólny posiłek w salce parafialnej.
Cieszymy się z tego spotkania, które było wspaniała okazja do modlitwy, skorzystania z sakramentów oraz spotkania we wspólnocie młodych ludzi. Mamy nadzieję, że przyniesie ono dobre owoce w życiu młodzieży.