Młodzież na Taize

Aktualności

„Zawsze w drodze, nigdy nie wykorzenieni” – hasło tegorocznego Spotkania Młodych we Wrocławiu – w którym udział wzięło ponad 15 tysięcy młodych chrześcijan.

Już po raz 42 młodzi ludzie, z ponad 60 krajów zarówno europejskich jak i z innych kontynentów, spotkali się we Wrocławiu na Europejskim Spotkaniu Młodych organizowanym przez francuską Wspólnotę z Taize .

Spotkanie rozpoczęło się 28 grudnia modlitwami wieczornymi połączonymi z rozmyślaniem nad fragmentem Pisma Świętego prowadzonymi przez Braci ze Wspólnoty w Hali Stulecia. Podczas kolejnych dni można było wziąć udział w modlitwach porannych prowadzonych w różnych językach w parafiach goszczących młodzież, spotkaniach w grupach również wielojęzycznych czy spotkaniach tematycznych organizowanych w różnych częściach Wrocławia.

Każdego dnia katolicy mieli możliwość wzięcia udziału we Mszy Św. odprawianej w każdej parafii, która gościła młodych pielgrzymów. Oprócz stałych punktów dnia można było wziąć udział w innych formach spotkań organizowanych przez poszczególne parafie Wrocławia.

Nasza grupa zakwaterowana była w parafii św. Bonifacego, na terenie której znajduje się, trzeci co do wielkości i ilości osadzonych, Zakład Karny nr 1. Mieliśmy okazję spotkania się z kapelanem więziennym, który wprowadził nas na teren Zakładu i zapoznał z działalnością duszpasterską, którą od 25 lat prowadzi wśród osadzonych kobiet i mężczyzn z bardzo różnymi wyrokami. 30 grudnia, przed modlitwami wieczornymi, ks. bp Krzysztof Nitkiewicz spotkał się z młodzieżą naszej diecezji w Hali Stulecia. Tego też wieczoru, na zakończenie medytacji, brat Alois podał miejsce następnego Spotkania Młodych, które będzie miało miejsce w Turynie – na które serdecznie zapraszamy już teraz młodzież naszej parafii otwartej na dialog z wyznawcami innych religii chrześcijańskich.

Iwona Hebda