Nasza młodzież na Uroczystościach Kadłubkowych….

Aktualności

W Sandomierzu 8 października odbyły się doroczne obchody odpustowe ku czci patrona diecezji i miasta bł. Wincentego Kadłubka, które zakończyły jubileusz 800-lecia jego śmierci. Uroczystości rozpoczęły się procesją, która z kościoła seminaryjnego przeszła ulicami miasta do bazyliki katedralnej, gdzie odbyła się uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem kard. Beniamina Stelli i naszego bp. Krzysztofa Nitkiewicza. W uroczystościach tych wzięła udział nasza młodzież z harcerstwa i Młodzieżowego kola Caritas pod opieką pań z Apostolstwa św. Andrzeja Boboli. Dziękujemy naszym młodym parafianom za ich świadectwo wiary i chęć udziału w tych diecezjalnych uroczystościach, a paniom Ilonie, Kamili, Elżbiecie i Iwonie za opiekę nad nimi.

Przed powrotem do domu, młodzież spędziła czas na słodkim sandomierskim poczęstunku.