Pozdrowienia i podziękowania z Papui Nowej Gwinei…

Aktualności

Drodzy Przyjaciele z parafii w Dwikozach.                                                

Chciałbym bardzo Wam podziękować za misyjne zaangażowanie i wsparcie. Od 3 grudnia jestem na dwóch parafiach. Jedna w Marui jest nad rzeką Sepik i ma 9 wspólnot do odwiedzenia. Docieram do nich tylko łódką. Sześć z nich ma kościoły /niektóre w kiepskim stanie/, a trzy nie ma w ogóle. Dwa się zawaliły, bo tutaj robią drewniane. W tej parafii przez Adwent ochrzciłem około 250 osób: dzieci, młodzieży i dorosłych. Ale na sakramenty czeka tam o wiele więcej osób. Druga parafia to Burui, jest na lądzie i ma 5 wspólnot do odwiedzenia. Też mi się udało już odwiedzić wszystkie i ochrzcić ponad 50 osób i udzielić sporo pierwszej Komunii św.. Ludzie cieszą się, że tu przyszedłem. Mają teraz systematyczną spowiedź, Mszę świętą, a tego bardzo potrzebują, aby wiara była coraz silniejsza. Jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc i serdecznie Was pozdrawiam…

ks. Michał Szawan