Seniorska Droga Krzyżowa….

Aktualności

W piątek 31 marca w Dziennym Domu Seniora w Dwikozach odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zarówno dekorację, stacje drogi krzyżowej, jak również całe nabożeństwo przygotowali i prowadzili seniorzy tam uczęszczający wraz ze swoimi opiekunami. Każdą Stację prowadził ktoś inny, a pod krzyżem zapalana była świeca. Nabożeństwo ubogacone było wspólnym śpiewem pięknych, często zapomnianych już, pieśni pasyjnych. To modlitewne spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą za Papieża Franciszka, który przebywa w szpitalu jak również za wszystkich chorych, cierpiących i starszych osób. Przed błogosławieństwem ks. Proboszcz podziękował p. Kierownik Dziennego Domu Seniora, wszystkim pracownikom, przybyłym gościom z Urzędu Gminy jak i Radnym Gminnym, a szczególnie państwu Barbarze i Waldemarowi Zdyb za ich animacje i reżyserię tej Drogi Krzyżowej. Takie spotkania nie tylko stają się „ucztą duchową”, ale i budują wspólnotę. Po nabożeństwie seniorzy zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.