Uroczystość Bożego Ciała…

Aktualności

30 maja przezywaliśmy wyjątkową uroczystość – Boże Ciało. W całej Polsce, we wszystkich miejscowościach ulicami przechodziły procesje eucharystyczne. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej u nas w Dwikozach rozpoczęła się tradycyjnie od Mszy Świętej, podczas której Słowo Boże wygłosił ks. kan. Michał Grochowina Oficjał Sądu Biskupiego w Sandomierzu. Po Mszy Świętej orszak procesyjny przeszedł ulicą Sandomierską i Starowiejską zatrzymując się przy tradycyjnych czterech ołtarzach.

Dziękujemy Panu Bogu za piękną pogodę i ten wspólny pełen modlitwy i śpiewu czas. Na ręce komendanta p. Leszka dziękuję Policji za zabezpieczenie dróg, dziękuję Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej z Dwikóz, Słupczy i Szczytnik, dziękuję za dekorację, kwiaty, p. Krzysztofowi Szymańskiemu za kosz kwiatów do kaplicy Matki Bożej, za porządki w świątyni, za przygotowanie pięknych Ołtarzy za dekoracje domów i ulic, którymi szła procesja. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali procesję: ministrantom, szafarzom, wszystkim, którzy zaangażowali się w śpiew w kościele i podczas procesji, dziękuję KŻR za niesienie różańca, Rycerstwu Niepokalanej za niesienie figury Matki Bożej, Bractwu św. Andrzeja Boboli za niesienie Relikwii naszego Patrona, Strażakom i paniom z KGW za niesienie chorągwi i feretronów i baldachimu, dziewczynkom za sypanie kwiatów i niesienie uroczystych poduszek. Za wszystko i wszystkim składamy staropolskie „Bóg Zapłać…”.