Pielgrzymka mężczyzn

Dnia 21 września 2019 roku odbyła się pierwsza diecezjalna pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium św. Józefa w Nisku.

Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem do św. Józefa które poprowadził ksiądz Kazimierz Hara – kustosz niżańskiego sanktuarium. Konferencję formacyjną poprowadził prof. Stanisław Stański. Tematem konferencji wygłoszonej przez pana profesora był temat „Być mężczyzną” Następnie została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył i homilie wygłosił pasterz diecezji ks. bp Krzysztof Nitkiewicz. W swojej homilii ordynariusz nawiązał do tematu powołanie celnika Mateusza do grona apostołów. Biskup mówił między innymi, że każde powołanie jest ważne ponieważ stanowi zaproszenie do współpracy z Bogiem to również jest nasza droga do świętości.

W pielgrzymce uczestniczyli delegaci z naszej parafii wraz z księdzem proboszczem. Po zakończonej uroczystej Eucharystii wszyscy zostali zaproszeni na wspólną agapę. Pomimo że jesteśmy mężczyznami to mogliśmy pokazać, że nie wstydzimy się Chrystusa i przynależymy do Niego.

Prośmy i my w dzisiejszych trudnych czasach w jakich przypadło nam żyć Świętego Józefa, aby orędował za nami u Boga i wypraszał wszystkie potrzebne łaski dla naszych rodzin naszej parafii i całej naszej ojczyzny.

Święty Józefie módl się za nami..

Tomasz Kwiatkowski