Wigilia dla potrzebujących

Aktualności

Dnia 17 grudnia 2019 roku w domu weselnym ,,KASIA” w Dwikozach po raz kolejny odbyło się spotkanie Wigilijne dla starszych i samotnych osób, zorganizowane przez dwikoski Ośrodek Pomocy Społecznej. W Wigilii uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele lokalnych władz: wójt gminy Dwikozy Marek Łukaszek, przewodnicząca rady gminy Dwikozy Maria Łukasiewicz, ksiądz wikariusz Mateusz Bajak oraz organizatorzy spotkania: kierowniczka OPS Joanna Sekulska wraz ze współpracownikami.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie od odczytania przez ks. Mateusza Bajaka fragmentu Pisma Świętego i połamania się opłatkiem.

Grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach pod opieką pani Iwony Hebdy umiliła czas wszystkim zaproszonym gościom krótkim występem artystycznym. Wspólne śpiewanie kolęd i recytacja wierszy dodały uroczystości symbolicznego, rodzinnego klimatu.

Po zjedzonych Wigilijnych potrawach zaproszone starsze i samotne osoby otrzymały paczki z najpotrzebniejszymi rzeczami.

Wigilia pozwoliła wszystkim choć na chwilę zapomnieć o własnych problemach i samotności. Pokazała, że nawet niewielkie dobre uczynki są w stanie sprawić radość innym. Wspólne kolędowanie sprawiło, że na twarzach gości pojawiły się ciepłe uśmiechy. Mamy nadzieję, że spotkamy się na tej uroczystości w przyszłym roku.

Iwona Hebda