Jasełka i Wigilia w szkole

Aktualności

Dnia 19.12.2019 roku w naszej szkole odbyły się Jasełka i Wigilia szkolna. Jasełka przygotowane zostały przez ks. Mateusza Bajaka, a w biblijnych bohaterów wcielili się uczniowie klasy VIII.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście – przedstawiciele lokalnych władz, po czym nauczyciele wraz z wychowankami udali się do klas, aby tam symbolicznie połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Przy wigilijnym stole nie zabrakło śpiewania kolęd czy wspólnych rozmów i wspominania przyjemnych chwil.

Co roku Boże Narodzenie sprawia, że zapominamy o wszelkich sporach i jesteśmy dla siebie serdeczni. W tym roku poprzez odmienną interpretację Jasełkowej inscenizacji na nowo poznaliśmy historię Narodzenia Pańskiego. Natomiast Wigilia sprawiła, że składając sobie serdeczne życzenia, wybaczyliśmy sobie całe zło i choć na chwilę zapomnieliśmy o naszych smutkach. Święta są magicznym czasem, więc ważne jest, aby spędzić je w gronie najbliższych i otworzyć swoje serce na przyjście nowo narodzonego Jezusa.

Aleksandra Pietruszka