Rekolekcje adwentowe

Aktualności

Przebaczaj tym, którzy czasem nie mówią ludzkim głosem.
Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi
(kard. Stefan Wyszyński)

W dniach 15-17 grudnia 2019 r. w naszej parafii przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe powadzone przez ks. dr Michała Grochowiny – Oficjała Sądu Biskupiego w Sandomierzu. Był to dla nas czas, który przybliżył nas do Boga i pomógł zrozumieć sens adwentu i oczekiwania na przyjście Pana. Rekolekcje adwentowe z pewnością pomogły nam lepiej przygotować się do nadchodzących świąt.
Czym byłoby świętowanie Uroczystości Narodzenia jeśli w naszych sercach nie narodziłby się Jezus…

Zwykle naszemu życiu towarzyszy nieustanny bieg i gonitwa za sprawami codziennymi. Coraz częściej na wszystko brakuje nam czasu. Człowiek potrzebuje na chwilę zatrzymać się, nabrać sił na dalszą część niekiedy trudnego życia. Rekolekcje dają nam taką możliwość. Są one ogromnym wsparciem duchowym dla nas zabieganych ludzi. Są takim czasem, w którym możemy się zatrzymać, zwolnić tempo, zastanowić się nad tym, co tak naprawdę jest w naszym życiu najważniejsze, co jest jego celem. Musimy też uświadomić sobie, w którym miejscu naszego życia jest Bóg i kim są dla nas bliźni. To okres, który służy odnowie duchowej i pogłębieniu naszej wiary.

Za trud przygotowania i piękne głoszenie Słowa Bożego dziękujemy ks. Michałowi Grochowinie. To podczas tych spotkań budziła się w nas świadomość, że można inaczej, lepiej i pełniej żyć, pod warunkiem, że nasza wiara w Boga znajdzie swoje odzwierciedlenie w miłości do bliźniego. Dziękujemy księdzu Michałowi za pokazanie nam, że w naszym życiu na pierwszym miejscu zawsze powinien być Pan Bóg, wiara i modlitwa, za uświadomienie nam że wszelkie zawinienia i winy powinniśmy przebaczać szczerze i z serca, tak jak Jezus Miłosierny nam przebacza. Ufamy, ze ziarno słowa wrzucone w glebę naszych serc w czasie tych rekolekcji wyda dobre owoce w całym naszym życiu.

A wszystkim parafianom którzy odpowiedzieli na zaproszenie i otworzyli się na Słowo Boże, przygotowane przez Księdza Rekolekcjonistę dziękujemy. Ta wasza obecność na rekolekcjach, to żywe świadectwo, że tylu z Was pragnęło się „naprawić” i przygotować się na już niedługie przyjście Bożej Dzieciny.

Marta Łabudzińska