Różaniec Pompejański

Dnia 29 lutego 2020 r. w kościele parafialnym w Dwikozach wspólnota Legionu Maryi pw. Matki Bożej Pięknej Miłości działająca przy naszej parafii prowadziła przed wystawionym Najświętszym Sakramentem nabożeństwo różańcowe – Różaniec Pompejański. Modlitwy rozpoczęły się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie wszyscy wspólnie modlili się rozważając wszystkie cztery części Różańca Świętego.

W rozpoczynającym się okresie Wielkiego Postu mogliśmy adorować Najświętszy Sakrament i pokłonić się Najwyższemu Panu. Wpatrując się w Białą Hostie nasze oczy i serca zwrócone były w stronę Pana Boga. Mogliśmy uciekać się do niego i powierzać nas samych naszych najbliższych, naszych kapłanów oraz całą wspólnotę parafialną, jak również mogliśmy dziękować za wszelkie otrzymane łaski, otrzymane dobro, a jednocześnie też przepraszać za wszystkie popełnione grzechy., popełnione zło, którym obraziliśmy Pana Boga.

Panie Jezu Chryste ukryty pod postacią Chleba wielbimy cię i wysławiamy, Nasz Boże. Dziękujemy Ci za naszą wiarę i przynależność do Ciebie i Twojej Matki Maryi. My nigdy nie wstydzimy się naszej wiary i jesteśmy Twoimi Bożymi Dziećmi i żołnierzami Maryi. Prowadź nas Jezu drogą, która wiedzie do nieba, bo z Tobą codziennie iść nam potrzeba. Niech Maryja nasza Matka wszelkie potrzebne łaski dla nas nam u Ciebie wyprasza.

Tomasz Kwiatkowski