Błogosławieństwo różańców…

Błogosławieństwo różańca to dla dzieci początek przygotowań do I Komunii Świętej. W niedzielę 9 października 2022 r. trzecioklasiści wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli we Mszy św. o godz. 12.00, w czasie której zostały poświęcone różańce. To dla nich ważny znak i gotowość, by poprzez modlitwę przygotować swoje serce na przyjęcie Jezusa w Eucharystii.

W podziękowaniu za otrzymane pierwsze w swoim życiu różańce dzieci wspólnie odmówiły dziesiątek różańca, a ksiądz proboszcz wyraził nadzieję, że odtąd wraz z rodzicami będą w październiku uczęszczać na nabożeństwa różańcowe.

Życzymy im na tej drodze wiele wytrwałości i chęci oraz Bożego błogosławieństwa. Niech dar modlitwy różańcowej zawsze rozpala dziecięce serca i pomaga być blisko Boga.

Ilona Krzemińska