„W Różańcu Siła…,,

Aktualności

           W pierwszą sobotę października kilkuosobowa grupa z naszej parafii udała się na wspólne spotkanie do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia na spotkanie Kół Różańcowych z całej naszej sandomierskiej diecezji. Przed rozpoczęciem Mszy św. konferencje formacyjna – „Z Różańcem w Ręku,, wygłosił ks. Krzysztof Dzierżak. W oparciu o list apostolski św. Jana PAWŁA II wskazywał na potrzebę modlitwy różańcowej w życiu człowieka. Centralnym punktem pielgrzymki była uroczysta Msza św., której przewodniczył pasterz diecezji Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz., wraz nim Eucharystię sprawowali kapłani, którzy przybyli razem z pielgrzymami na tą uroczystość. Ks. Biskup na początku Mszy św. powiedział., że spotykamy się, aby czcić Maryję trzymając w ręku różaniec. Bo różaniec jest nasza droga do Boga. a jednocześnie do drugiego człowieka. Ordynariusz naszej diecezji poprosił wszystkich obecnych na tej uroczystej Eucharystii do odnawiania różańca w intencji pokoju na Ukrainie oraz innych częściach świata. Homilie do zebranych wygłosił Ks. Grzegorz Staszczak Notariusz Kurii Diecezjalnej. Podczas kazania zachęcał do nieustania w modlitwie różańcowej, pomimo że jest ona przez niektórych odrzucana i wyśmiewana.                                                                                                                                                                                                   W miesiącu październiku   warto brać udział w nabożeństwach różańcowych. Bo przez modlitwę i codzienne odmawianie Różańca św. człowiek wiele zyskuje i wiele łask otrzymuje. Dlatego nie wstydźmy się naszej wiary i codziennie bierzmy do naszych rak różaniec i przeplatając nasze paciorki wypraszajmy wiele łask dla nas samych, naszych rodzin, naszej parafii, naszej ojczyzny i całego świata. Bo w dzisiejszych trudnych czasach w jakich przypadło nam żyć, gdzie panuje wiele nienawiści, obłudy, gdzie trwają wojny, gdzie ludzie odstępują od kościoła ta modlitwa jest bardzo potrzebna. Dlatego nie wstydźmy się naszej wiary i pokażmy, że w naszych sercach zawsze jest miejsce dla Pana Boga i jego Matki Maryi.

                                                                                                                                                                     Tomasz Kwiatkowski