Młodzieżowo na Świętym Krzyżu..

Aktualności

1 października 2022 r. Młodzieżowe Koło Caritas czynnie spędziło czas na wycieczce turystyczno-religijnej na Świętym Krzyżu. Naszą pieszą wędrówkę rozpoczęliśmy w Nowej Słupi, gdzie idąc Szlakiem Królewskim wyruszyliśmy w stronę Sanktuarium.  Zatrzymując się przy pięknych, drewnianych stacjach, które rozłożone są na całym szlaku przeżyliśmy wspólnie Drogę Krzyżową, którą poprowadził kleryk Dawid. Gdy doszliśmy pod Sanktuarium, wyszliśmy na platformę widokową wieży Bazyliki, z której mogliśmy oglądać przepiękną panoramę Gór Świętokrzyskich. Następnie zwiedziliśmy Sanktuarium oraz wstąpiliśmy do Kaplicy Relikwii Krzyża Świętego, gdzie otrzymaliśmy błogosławieństwo Świętymi Relikwiami. Podczas czasu wolnego mogliśmy odwiedzić muzeum, kupić pamiątki i skorzystać z kawiarenki. Schodząc nawiedziliśmy Cmentarz Jeńców Radzieckich z okresu II Wojny Światowej, na którym pomodliliśmy się za zmarłych.  Udając się na powrotny szlak zatrzymaliśmy się przed grotą Maryi, gdzie wspólnie odmówiliśmy modlitwę różańcową, powierzając nas samych, nasze rodziny i naszych bliskich.  Wracając szlakiem niebieskim, nawiedziliśmy także Mogiłę nad Skałką, czyli cmentarz pomordowanych rodzin w czasie II Wojny Światowej. Do domów wróciliśmy trochę zmęczeni, ale w bardzo dobrych nastrojach.

Oliwia Lebida