Legion Maryi u swej patronki

Aktualności

„Boże mój, kochasz Najświętszą matkę Moją i szczęśliwym się czujesz, że Ją kochasz…”

Dnia 07.09.2019 r. legion Maryi wraz z opiekunem duchowym ks. proboszczem Stanisławem Czachorem oraz kl. Robertem Rędzio uczestniczył w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości ( patronki legionu) w Polańczyku.

Kustosz ks. Wojciech Szlachta, przedstawił nam historię powstania sanktuarium oraz dzieje cudownego obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Obraz to dawna ikona Matki Bożej Łopieńskiej, którą wraz z pięknym ołtarzem szafiastym przywiózł do Polańczyka w 1949 r. bogobojny oficer polskiego wojska. Do sanktuarium przybywają liczni pielgrzymi, szukający chwili modlitwy, wyciszenia i refleksji, a liczne wota zgromadzone w świątyni świadczą o ludzkiej wdzięczności za wyproszone łaski. My także zanosiliśmy swoje prośby do Matki Bożej Pięknej Miłości podczas mszy św. odprawionej przez ks. proboszcza.

Następnym etapem wycieczki była zapora na Solinie, Ogród Biblijny w Myczkowcach, a w drodze powrotnej w Strachocinie prosiliśmy o łaski św. Andrzeja Bobolę.

Nasz legion Maryi to grupa modlitewna, licząca 12 osób. Opiekunem duchowym jest ks. proboszcz Stanisław Czachor, apostolat zaczęliśmy w marcu br. Jeżeli nie szkoda Ci czasu, to przyjdź do nas – niezobowiązująco – pomódl się z nami, a razem wspomożemy Maryję w walce o zbawienie świata.

– Do serca Jezusa przez Maryję –

 

Alicja Wiśniowska