Chcemy być świętymi…

Aktualności

Zbliżający się czas Uroczystości Wszystkich Świętych jest okazją do tego, aby jeszcze więcej mówić o świętości oraz o mieszkańcach nieba, czyli o Świętych. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach wraz z nauczycielami i katechetami postanowili uczcić ten czas świętowaniem podczas Balu Wszystkich Świętych. Z powodu dużej ilości uczniów świętowanie odbyło się w 3 grupach: najpierw najmłodsi, potem nieco starsi a na sam koniec młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Nasze spotkanie ze świętymi rozpoczęło się przedstawieniem, podczas którego uczniowie klasy czwartej zaprezentowali nam życiorysy wielu świętych. Ukazanie tych historii pozwoliło nam dojść do przekonania, że każdy z nas jest powołany do świętości, czyli do życia razem z Bogiem w niebie. W czasie całego balu byli z nami również nasi święci patronowie–relikwie świętego Andrzeja Boboli i świętego Jana Pawła II. Ich obecność była szczególna, ponieważ uczniowie mogli niejako dotknąć Świętych. Po zapoznaniu się z życiorysami świętych przyszedł czas na konkursy i zabawy, podczas których uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą oraz zdobyć nowe informacje. Wszystko to zostało podsumowane wspólną zabawą i tańcami integracyjnymi. Na zakończenie zostały również rozdane nagrody dla najbardziej aktywnych uczniów oraz, co było najtrudniejsze dla jury, zostały wybrane i nagrodzone najbardziej kreatywne stroje świętych.

Bal Wszystkich Świętych spowodował wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci oraz dał nam przekonanie, że wszyscy chcemy trafić do nieba, aby tam cieszyć się prawdziwym szczęściem. Ogromne podziękowania należą się uczniom za ich zaangażowanie i kreatywność, rodzicom za pomoc w stworzeniu pięknych stroi oraz nauczycielom i katechetom za przygotowanie i realizację tego spotkania.