Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św.

Przepiękny wieczór pełen mocy działania Ducha Świętego przeżywaliśmy w sobotę 30 maja. Nasza wspólnota parafialna spotkała się na modlitewnym czuwaniu na wzór Apostołów w Wieczerniku by oczekiwać napełnienia Duchem Świętym.
Czuwanie rozpoczęliśmy od nieszporów, następnie śpiewem i modlitwą, której przewodniczył ksiądz diakon Robert uwielbialiśmy Jezusa naszego Jedynego Pana i Zbawiciela. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, w ciszy rozważaliśmy usłyszane słowo, adorowaliśmy Jezusa i słuchaliśmy, co Bóg mówi do nas w naszych sercach. Podczas modlitwy prosiliśmy w tej trudnej sytuacji w jakiej znaleźliśmy się z powodu panującej epidemii o nową Pięćdziesiątnicę, o nowe wylanie Ducha Świętego na Kościół i świat.

Kamila Peryga