Harcerze na grze historycznej

Aktualności

W dniu 6 listopada 2021 r. harcerze z 28 DH ZHP „Zawisza Czarny” Dwikozy wzięli udział w historycznej grze terenowej pod hasłem „Patriotyzm — nasz region” przygotowanej przez Hufiec ZHP Sandomierz.

Zadaniem uczestników było przede wszystkim odnalezienie historycznych miejsc Sandomierza (na podstawie załączonej mapy), zebranie i zapamiętanie jak najwięcej informacji. Harcerze podczas gry mieli również przygotować wiadomości na temat wybranego bohatera związanego z regionem oraz wybrać po pięć pozytywnych i negatywnych cech rycerza. Ostatnim zadaniem było naszkicowanie kredą na brystolu ostatniego punktu trasy.

Na zakończenie spotkania w Parku Piszczele na wszystkich czekał poczęstunek, rozdanie pamiątkowych dyplomów oraz wspólna integracja z innymi środowiskami harcerskimi.

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie wydarzenia, które pomogło wszystkim na nowo odkryć walory przyrodnicze, krajobrazowe oraz kulturowo-historyczne pięknego Sandomierza.