I Parafialny Dzień Dziecka

Aktualności

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im, bo do takich należy królestwo Boże”.

4 czerwca w sobotnie przedpołudnie odbył się w I Parafialny Dzień Dziecka. Wszyscy uczestnicy zgromadzili się na placu przy plebani gdzie wspólnie pod przewodnictwem ks. Proboszcza Artura Barańskiego rozpoczęliśmy nasze świętowanie modlitwą. Odmawiając dziesiątek różańca świętego polecaliśmy Matce Bożej wszystkie dzieci naszej parafii oraz na znak jedności z naszymi wschodnimi sąsiadami małych gości z Ukrainy. Patronem naszego spotkanie był oczywiście św. Andrzej Bobola.

Organizatorami I Parafialnego Dnia Dziecka byli księża, katecheci, Apostolat św. Andrzeja Boboli, młodzież z Caritas, młodzież oazowa oraz Harcerze. Dzięki uprzejmości tak wielu osób wszystkie dzieciaki, począwszy od przedszkolaków po starszą młodzież, bawiły się doskonale! Nie zabrakło zabaw integracyjnych przy muzyce, konkurencji sportowych, śpiewu oraz tańców. Atmosfera była zupełnie przeciwna do panującej aury…. Nawet wiosenna mżawka nie stanowiła żadnej przeszkody! A kiedy zamieniła się w rzęsisty deszcz, w salce parafialnej na małych gości czekał słodki poczęstunek, świeże truskawki, napoje oraz największa atrakcja tegorocznego festynu – wata cukrowa – własnoręcznie robiona przez księdza proboszcza! Jedną z największych atrakcji dla najmłodszych były balony oraz malowanie twarzy, natomiast dziewczynki bardzo chętnie włączyły się we wspólne malowanie aniołów. O amatorów dziecięcego kina zadbał natomiast ksiądz Mateusz wyświetlając filmy animowane. Nudy nie było, a bardzo miło było popatrzeć na uśmiechnięte twarze dzieci, ich radości i entuzjazm z powodu tego parafialnego spotkania.

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im, bo do takich należy królestwo Boże” – nauczał Pan Jezus.

Realizując ewangeliczną prawdę, którą Pan Jezus przekazał swoich uczniom, pozwalajmy dzieciom przychodzić do Niego, umożliwiajmy im udział w takich spotkaniach, zachęćmy dobrym słowem oraz za przykładem naszego Nauczyciela błogosławmy je każdego dnia, „kładąc na nie ręce”.

Pierwszy Piknik z okazji Dnia Dziecka spotkał się z dużym entuzjazmem uczestników. Zakończył się błogosławieństwem udzielonym przez księdza Proboszcza. Wszystkim dzieciom, tym małym oraz tym starszym raz jeszcze życzymy, aby zawsze umiały czerpać z życia Bożą radość, potrafiły cieszyć się z najmniejszych rzeczy jak św. Franciszek, miały serca otwarte i pełne miłości na drugiego człowieka jak św. matka Teresa , poczucia humoru św. Jana Pawła II oraz by nasz patron św. Andrzej Bobola wypraszał im łaskę wzrastania w wierze i miał ich zawsze w swej opiece!

Joanna Główka