Nasze spotkania ze św. Andrzejem Bobolą….

Aktualności

Każdy 16 dzień miesiąca jest dla naszej wspólnoty parafialnej bardzo ważny. W tym dniu uczestniczymy w spotkaniu z naszym św. patronem Andrzejem Bobolą. Spotkanie sierpniowe rozpoczęło się nowenną do św. Andrzeja, podczas której zostały wyczytane różne intencje, zarówno dziękczynne jak i pełne próśb, skierowane przez czcicieli naszego Patrona. Po nowennie w tych intencjach jak i za wszystkich czcicieli oraz Apostolat i Bractwo św. Andrzeja została odprawiona Msza św..                                                          

Od lipca 2021 roku dodatkową praktyką połączoną z tym dniem jest udział w Drodze Męczeństwa św. Andrzeja Boboli, która usytuowana jest wokół naszego kościoła. W obecnym roku powstały dwie nowe wspólnoty „Bobolowe” Apostolstwo i Bractwo. Celem Apostolstwa jest szerzenie kultu św. Andrzeja w naśladowaniu jego miłosiernego podejścia do drugiego człowieka i należą do niego kobiety, natomiast Bractwo św. Andrzeja, do którego należą sami mężczyźni, jako główny cel ma za zadanie stać na straży Relikwii, jak również ukazywać swoją postawą, że warto być bratem dla wszystkich, służyć pomocą i tak jak święty Andrzej nie wstydzić się wiary i chęci służenia Bogu i drugiemu człowiekowi.

Nasze nabożeństwo zawsze kończy się błogosławieństwem relikwiami przy figurze św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w naszych comiesięcznych spotkaniach.