Modlitwa za Ojczyznę…

Aktualności

        11 listopada 2022 obchodzimy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W naszym kościele o godzinie 1200 odbyła się uroczysta Msza św. zamówiona przez Samorząd Gminy Dwikozy w intencji wszystkich, którzy walczyli w różnych bitwach i potyczkach i poświecili swoje życie za niepodległość naszej Ojczyzny.  We Mszy św. wzięli udział przedstawiciele Władz Samorządowych, poczty sztandarowe – Służb Mundurowych, Jednostek OSP, Szkół Podstawowych i Organizacji Społecznych. Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Artur Barański a słowo Boże wygłosił ks. wikariusz Damian Stala.     

              Po Eucharystii wszyscy uczestnicy przeszli, utworzonym korowodem, pod Pomnik Powstańców Styczniowych 1863 r. w Dwikozach, gdzie złożono wieńce i zapalono znicze.