Nowi ministranci oraz lektor…

Aktualności

Niedziela Chrystusa Króla była szczególnym dniem dla trzech chłopców, którzy służą przy ołtarzu w naszej Parafii, ponieważ zyskali nowe funkcje i zadania w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Patryk Nowiński i Konrad Suska zostali ministrantami starszymi, natomiast Jan Ptak został ustanowiony lektorem. Błogosławieństwa i poświęcenia strojów dokonał Ksiądz Proboszcz. Ministranci starsi odpowiadają za posługę przy ołtarzu, ich strojem jest komża i pelerynka w kolorze liturgicznym. Natomiast głównym zadaniem lektora jest czytanie Słowa Bożego w czasie Mszy Świętej. Przy spełniania tej służby lektor używa alby i pasa w kolorze liturgicznym. Cieszymy się obecnością i służbą chłopców przy ołtarzu. Gratulujemy Patrykowi, Konradowi i Jasiowi oraz ich rodzicom kolejnego kroku w ich formacji i życzymy im ciągłego zapału w służbie Panu Jezusowi i w kontynuowaniu formacji poprzez cotygodniowe spotkania. Jednocześnie mamy nadzieję, że taka uroczystość zachęci innych chłopców do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej Parafii, do czego zachęcamy i zapraszamy.