Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu z Pasterzem Diecezji

Aktualności

21 lutego przeżywaliśmy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Na Mszy św. o godz. 12.00 gościliśmy w naszej parafii bp. Krzysztofa Nitkiewicza, który sprawował Eucharystię w intencji naszej wspólnoty.

Podczas homilii Biskup zachęcając nas do odpowiedniego przeżywania czasu wielkopostnego, jako wzór postawił naszego patrona św. Antoniego Pustelnika, który przebywając na pustyni podejmował walkę z różnymi pokusami tego świata. Tak jak On – zachęcał nas Pasterz Diecezji – powinniśmy podjąć pokutę i oddać się modlitwie, aby ten czas przyniósł święte owoce w naszym życiu.

Przed błogosławieństwem Biskup Krzysztof podziękował wszystkim za wspólne eucharystyczne spotkane, a szczególne podziękowania popłynęły w stronę naszej Liturgicznej Służby Ołtarza i scholi „Cantate Deo”.

W programie wizyty Ordynariusza było też spotkanie z naszymi ministrantami i zachęta do odkrywania głosu powołania.