SAKRAMENT BIERZMOWANIA W NASZEJ PARAFII…

Aktualności

23 kwietnia br. w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystości związane z sakramentem bierzmowania. 47 młodych osób przyjęło z rąk Bpa Krzysztofa Nitkiewicza sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.                       

Dziękujemy Bogu za ten czas. Dziękujemy Pasterzowi diecezji za Eucharystię, skierowane do młodzieży Słowo Boże i za udzielenie sakramentu bierzmowania. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania młodzieży jak i kościoła do tej uroczystości. Dziękuję katechetom tej młodzieży, ks. Damianowi i p. Ilonie Krzemińskiej, za ich całoroczne i bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu. Dziękuję za piękną oprawę Mszy św.: przybyłym Kapłanom, p. Pawłowi, p. Sławkowi, scholii i ministrantom. Z całego serca składam to staropolskie „Bóg zapłać” Rodzicom naszej młodzieży, za ich chrześcijańskie wychowanie, troskę i piękne zachęcanie do czynnych praktyk religijnych. Dziękuję też za posprzątanie kościoła i całego otoczenia, za wykoszenie traw, za dekorację i za prezent do kościoła: stuły, bieliznę kielichową, mszał i obrzędy, oraz za ofiarę / 2300 zł / na renowację konfesjonałów. Dziękuję wszystkim za modlitwę składaną za naszą młodzież i ich rodziców. Szczególne podziękowania kieruję do młodzieży za piękną postawę, strój i duchowe przeżycie tego tak bardzo ważnego sakramentu. Życzymy Wam powodzenia na zbliżających się egzaminach i pięknego miłości życia chrześcijańskiego.