U Matki Bożej Słuchającej

Aktualności

W sobotę 2 lipca br. z naszej parafii wyruszyła autokarowa pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Pierwszym przystankiem było zwiedzanie Sanktuarium z łaskami słynącym obrazem Matki Bożej Leżajskiej (Pocieszenia). Obok modlitwy przed cudownym Obrazem Matki Bożej, obejrzeliśmy piękno Bazyliki a szczególnie wyjątkowe organy, na których w ramach Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej wykonywane są utwory najznakomitszych kompozytorów.

Drugim celem pielgrzymki było odwiedzenie Bazyliki Mniejszej w Kalwarii Pacławskiej. Tam przed Obrazem Matki Bożej Słuchającej odprawiona została Msza św. podczas której usłyszeliśmy, że Kalwaria Pacławska to szczególne miejsce do tego, by przeżywać tajemnicę męki i śmierci Pana Jezusa. Po Mszy św. jeden z ojców franciszkanów opowiedział nam historię Cudownego Obrazu Maryi jak również ukazał postać Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca. Kolejnym etapem pielgrzymowania była Droga Krzyżowa dróżkami kalwaryjskimi, jak również wyprawa na „Magdalenkę”.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy parafię pw. Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem, gdzie spotkaliśmy się z ks. dziekanem Stanisławem Czachorem.

Dzień ten zakończyliśmy wspólną modlitwą, Apelem i planami kolejnej parafialnej pielgrzymki.

Ilona Krzemińska