Z dziećmi ku Bożej Dziecinie…

Aktualności

Okres świąteczny to czas pełen radości i rodzinnego ciepła. Jego zwieńczeniem jest 6 stycznia, czyli Święto Objawienia Pańskiego, znane bardziej jako Święto Trzech Króli. Jest jedną z pierwszych uroczystości uświęconych przez Kościół oraz symbolicznym zakończeniem okresu bożonarodzeniowego. Ewangelia wg św. Mateusza wspomina o mędrcach ze Wschodu, którzy ujrzawszy tajemniczą gwiazdę na nieboskłonie rozpoznali w niej znak narodzin Mesjasza. Do naszej parafii też przybyli Trzej Mędrcy: Kacper, Melchior i Baltazar i poprowadzili dziecięcy orszak, który składał się z aniołów, pasterzy, był Józef i Maryja. Idąc z kaplicy Matki Bożej do ołtarza, Królowie złożyli pokłon i dary przy żłobku Dzieciątka Jezus a wszystkie dzieci wspólnie kolędowały do rozpoczęcia Mszy Świętej. Po Eucharystii na dzieci czekał słodki poczęstunek.                                                                                                                Dziękujemy dzieciom za piękne stroje i tą młodzieńczą radość z trwania przy Bożej Dziecinie.