Bal Wszystkich Świętych

Aktualności

Uroczystość Wszystkich Świętych to radość nieba i ziemi. Dlatego 27.10.2022 r. spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej w Dwikozach, aby cieszyć się ogromną rzeszą Świętych i Błogosławionych oraz prosić ich o wstawiennictwo za nami do naszego Boga Ojca. W trzech grupach wiekowych, już po raz szósty, wzięliśmy udział w Balu Wszystkich Świętych. Na balu gościliśmy naszą Mamę Niebieską, św. Jana Pawła II, św. Andrzeja Bobolę, św. Klarę, św. Jadwigę, św. Jerzego i ogromne rzesze aniołów. Celem balu było uświadomienie uczniom, że każdy z nas jest powołany do świętości. Poszczególne grupy wiekowe rozpoczynały spotkanie piosenką „Święty, Święty uśmiechnięty”, następnie były  tańce integracyjne i konkursy dotyczące życia Świętych Kościoła Katolickiego. Później uczniowie mogli podejść do stanowisk, przy których koleżanki z najstarszych klas wykonywały anielskie makijaże i koloryzowały włosy barwami niebiańskimi.  Uczestnicy balu mogli również sprawdzić swoje umiejętności sportowe na torze przeszkód. W przygotowanie atrakcji zaangażował się Samorząd Uczniowski oraz animatorzy Ruchu- Światło- Życie. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów i dorosłych, ponieważ szczery uśmiech płynący z czystych dziecięcych serc to największa radość i nagroda dla Katechetów i Nauczycieli naszej Szkoły.

Iwona Hebda