„Pokochaj Koronkę do Miłosierdzia Bożego”

Aktualności

Młodzieżowe Koło Caritas to nie tylko organizacja, która działa charytatywnie wspierając potrzebujących, ale także duchowo poprzez modlitwę. Dzisiejsza akcja „Pokochaj Koronkę do Miłosierdzia Bożego” ma przypomnieć wszystkim, że ta wyjątkowa modlitwa jest szczególnym darem dla naszych czasów. Może nie wszyscy zdają sobie sprawę z głębi jej treści, ale odmawiana wyprasza wiele łask i doczesnych dobrodziejstw.

Z tą modlitwą Pan Jezus związał wielkie obietnice. Jezus powiedział do s. Faustyny, że przez tę modlitwę można wiele uprosić. Obietnica ogólna mówi, iż można uprosić wszystko, co jest zgodne z wolą Bożą, czyli wszelkie dobrodziejstwa doczesne i łaski nadprzyrodzone, pod warunkiem, że są dla nas dobre w perspektywie wieczności. Z ufnym odmawianiem Koronki Jezus związał także obietnice szczegółowe, które dotyczą godziny śmierci. Chodzi o dwie łaski: szczęśliwej śmierci i spokojnej śmierci. Musimy jednak pamiętać, iż wszelkie obietnice spełniają się, jeśli Koronkę odmawiamy z ufnością. To z niej płynie moc tej modlitwy. Wielkość łask związanych z jej odmawianiem wyrażają słowa Jezusa wypowiedziane do św.  s. Faustyny: „Przez odmawianie tej Koronki zbliżasz ludzkość do Mnie” (Dz. 929).

Koronka podyktowana przez samego Jezusa to prezent Boga dla świata dany nam po to, by Jego miłość mogła się na nas wylewać. Miłosierdzie Boże jest bowiem dla nas taką ostatnią deską ratunku i powinniśmy się jej chwytać, aby nie utonąć. Jeśli ktoś jeszcze nie znał tej modlitwy, dzisiejsza akcja ma w tym pomóc, młodzież rozdając obrazki z odmawianiem Koronki chce, aby każdy mógł otworzył się na działanie Bożego Miłosierdzia. Koronka jest piękną modlitwą, ale musimy pamiętać, że trzeba się pierw otworzyć na Boga, zaufać Mu i uwierzyć. A wiara czyni cuda.

Ilona Krzemińska