Bractwo Św. Andrzeja Boboli – zaprasza

Aktualności

16 dnia każdego miesiąca w naszej parafii czcimy patrona św. Andrzeja Bobolę. Jest nabożeństwo z ucałowaniem Relikwii, a po Mszy św. spotkanie Bractwa św. Andrzeja – w salce parafialnej.
W miesiącu lutym, nasze „Bractwo„ / ze względu, że 16 dzień miesiąca wypadł w niedzielę / spotkało się dzień wcześniej. Jest to dla mnie i osób, które przychodzą, bardzo wartościowo spędzony czas. Spotkanie ma charakter modlitewny, oparty na analizie Pisma Świętego oraz przygotowanych przez księdza proboszcza, mało znanych, zdarzeń z życia naszego Patrona. Treści te ubogacają wiedzę o Nim i skłaniają do refleksji w drodze do naszej świętości. Skłaniają nas też do dziękczynienia i pokornego spojrzenia na siebie i swoje życie. Bardzo chwalebne, że wielu z nas zwraca się z prośbą o wstawiennictwo Andrzeja Boboli i wielu taką pomoc otrzymuje. Są liczne świadectwa nie tylko z Polski ale i Litwy i Białorusi. Dlatego nie bójmy się wstąpić do naszego „Bractwa”. Wdzięczni za otrzymane łaski poświęćmy naszemu Świętemu Patronowi trochę więcej uwagi poprzez to comiesięczne uczestnictwo w nabożeństwie, ale i w spotkaniach.

Witold Sekulski