„Integrowanie przez wspólne kolęd śpiewanie”

Aktualności

25 stycznia 2020 roku w świetlicy wiejskiej w Słupczy odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Aktywni dla Słupczy z 28 Drużyną Harcerską Zawisza Czarny z parafii Św. Antoniego Pustelnika i Św. Andrzeja Boboli w Dwikozach.

Celem naszego stowarzyszenia jest integracja międzypokoleniowa, dlatego też na nasze spotkania zapraszamy przedstawicieli różnych środowisk. Z pośród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Huk, Sekretarz Gminy Monika Mochul, Dyrektor GOK Zdzisław Stępień, Ks. kapelan i drużynowy Mateusz Bajak, diakon Robert Rędzio, radny Cyburt Piotr, sołtys Maria Rzepczyńska OSP Słupcza, Czaruś Borkowski przedstawiciel przedszkola, mieszkańcy naszej wsi i członkowie stowarzyszenia. Druhna Emilia doliczyła się ok. 60 osób.

Kolędy to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia rozbrzmiewają w Polskich domach i kościołach, a wartości chrześcijańskie nadają szczególny wymiar naszemu życiu i naszym wzajemnym relacjom.

Po odśpiewaniu kilku kolęd ogłosiliśmy konkurs na samodzielne zaśpiewanie kolędy, w którym do wygrania były trzy śliczne anioły. Do konkursu przystąpili Karolinka z Kielc, Czaruś i Ola oraz niezawodna 28 Drużyna Harcerska Zawisza Czarny. Anioły trafiły w dobre ręce i nowym właścicielom będą przypominały, że w przyszłym roku znowu się spotkamy.

Wspólne śpiewanie kolęd stwarza wyjątkową atmosferę, zbliża ludzi i pozostaje w pamięci na długo. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a z harcerzami i ks. Mateuszem spotykamy się 25 kwietnia br. w Marszu Puławiaków.

Alicja Wiśnowska