Międzynarodowy Dzień Wolontariusza..

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto wszystkich osób, które bezinteresownie angażują się w inicjatywy na rzecz innych ludzi, środowiska, zwierząt czy otoczenia. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.

               W Szkole Podstawowej w Słupczy dzień ten przebiegał pod hasłem „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”. Młodzieżowe Koło Caritas, które działa na terenie szkoły i całej parafii to wspaniali młodzi ludzie, którzy mają wielkie serca, angażują się w pomoc dla innych, poświęcając swój wolny czas. Z tej okazji wolontariusze Młodzieżowego Koła Caritas przygotowali gazetkę okolicznościową, a podczas apelu przybliżyli wszystkim uczniom ideę wolontariatu, zachęcając młodszych kolegów do wstąpienia do naszej grupy.  Dotychczasowa praca naszego Koła Caritas została uwieńczona w kronice, którą mogli oglądnąć wszyscy uczniowie szkoły, ale nasi wolontariusze nie spoczęli na laurach, bo od nowego roku szkolnego prężnie działają angażując się w różne akcje min:

 – „Pokochaj Koronkę do Bożego Miłosierdzia”

– „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022”

– „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

– II edycja Lubelskiego projektu edukacyjnego „Nie jestem sam – pomagam”

– XI Ogólnopolski Konkurs „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”

– Akcja charytatywna UNICEF „Na ratunek dzieciom w rogu Afryki”

– XXI Bożonarodzeniowa zbiórka żywności Caritas – Tak Pomagam!

– Akcja „Adwentowy kosz dobroci”

– Akcja adwentowa „ DZIECI –DZIECIOM”

Dziękujemy Wam, że jesteście, że dbacie o innych i pomagacie sobie nawzajem.

Pamiętajcie, że dobro wraca z podwójną siłą!!!

Ilona Krzemińska