Orszak Trzech Króli

Aktualności

Objawienie Pańskie należy do pierwszych świat które ustanowił kościół. Z uroczystością Objawienia Pańskiego wiąże się zwyczaj święcenia kredy, kadzidła, wody. Poświęcona kreda wypisuje się na drzwiach mieszkań C+M+B oraz aktualny rok. Litery te interpretuje się jako inicjały Trzech Króli. Trzej Królowie czczeni są jako patroni podróżujących, handlowców, właścicieli gospód oraz kuśnierzy. Warto pamiętać, że Święto Trzech króli jest tradycyjnie też związane z dniem modlitw za misjonarzy i okazja do wsparcia prowadzonych przez nich dzieł.

W naszej parafii Święto Objawienia Pańskiego też było uroczyście obchodzone. Z różnych stron naszych wiosek razem z trzema Mędrcami ze wschodu podążaliśmy wspólnie by oddać pokłon Nowo Narodzonemu Panu. Podczas naszej wędrówki w naszych sercach panowała radość a na naszych ustach słychać było piękny śpiew kolęd. Po przybyciu do naszej świątyni nasi Trzej Wielcy Monarchowie uroczyście złożyli dary mirrę, kadzidło i złoto i pokłonili się swemu Panu. Po uroczystym przywitaniu Nowo Narodzonego Pana wszyscy wspólnie wielbili Pana przez śpiew kolęd. Następnie odbyła się uroczysta Eucharystia podczas Mszy św. była okazja, aby każdy z nas obecnych zawierzył siebie, swoich najbliższych i cała nasza wspólnotę parafialna Bożej Dziecinie.

Dziękujemy naszym kapłanom, sołtysom, radnym za zorganizowanie w naszej parafii w tak uroczysty sposób obchodów Święta Trzech Króli. Niech Boska dziecina, która narodziła się w ubogiej stajence błogosławi nam wszystkim i rozpromienia drogi naszego życia.

Tomasz Kwiatkowski