Spotkanie Apostolatu św. Andrzeja Boboli

Aktualności

W niedzielne popołudnie 4 września odbyło się drugie spotkanie utworzonego w naszej parafii Apostolatu kobiet św. Andrzeja Boboli. Spotkanie rozpoczęło się krótką modlitwą z udziałem ks. Proboszcza Artura Barańskiego.      

Każda wspólnota chrześcijańska nie jest celem samym w sobie, tak i nasza zrodziła się z potrzeby serca, aby nieść pomoc innym.  Przez 46 lat przeżytych w zakonie św. Andrzej mieszkał w kilkunastu miejscowościach, w których akurat był potrzebny. Pracował jako kaznodzieja, spowiednik, nauczyciel, pomagał chorym. Jak pisał o nim biograf „dzięki Bożej łasce potrafił wznieść przeciętność na wyżyny heroizmu” . Idąc za wzorem naszego świętego Patrona pragniemy być jak najbliżej osób potrzebujących. Biorąc pod uwagę potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, mamy świadomość wielu domów, gdzie tak bardzo potrzebne jest wsparcie zarówno to modlitewne jak i materialne. Z całego serca pragniemy nie tylko otaczać modlitwą wszystkie trudne sytuacje z jakimi borykają się na co dzień osoby potrzebujące, ale przede wszystkim zaangażować nasz umysł, wyobraźnię i serce w KONKRETNĄ pomoc. W tym celu został opracowany plan różnych akcji charytatywnych na cały rok katechetyczny 2022/2023, o których informować będziemy na bieżąco. Na niedzielnym spotkaniu ks. Proboszcz wręczył wszystkim członkiniom modlitewniki oraz bransoletki w biało-czerwonych barwach z wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego i Św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski, po czym udzielił nam Bożego błogosławieństwa przy figurze Świętego.                                           

Często na pewno słyszeliśmy takie stwierdzenie, że św. Andrzej Bobola to patron na trudne czasy – dlatego zwracamy się z gorącą prośbą, byście Wy Drodzy Czytelnicy czujnie obserwowali swoje najbliższe otoczenie, tym samym włączając się w działalność naszego Apostolatu. Być może znacie starsze osoby, których nie stać na wykupienie leków; chore dziecko wymagające rehabilitacji lub kogoś komu niezbędna jest pomoc w zakupach, posprzątaniu mieszkania lub innych codziennych czynnościach…….                                              

Wszystkie takie osoby prosimy zgłaszać do kancelarii parafialnej, za co z całego serca już dziś dziękujemy!

Joanna Główka