U Matki Bożej Kodeńskiej…

Aktualności

W sobotę 9 września wczesnym rankiem  ponad 50 naszych parafian udało się w pielgrzymkę na ziemię podlaską do sanktuariów w Kodniu i Pratulinie. Swoje pielgrzymowanie rozpoczęli od modlitwy różańcowej przed cudownym obrazem Matki Bożej Kodeńskiej Matki Jedności, w której przedstawiali Bogu wszystkie swoje intencje. Kolejnym punktem było zapoznanie się z fascynującą historią obrazu oraz sanktuarium. Najważniejszym punktem była Msza Święta sprawowana w intencji pielgrzymów, po której znalazł się czas na obiad, spacer po terenie nad burzańskim oraz prywatną modlitwę. Po południu pielgrzymi udali się do Pratulina, czyli miejsca męczeństwa 13 Męczenników Podlaskich. Tam po modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego zapoznali się z historią tego miejsca biorąc udział w seansie filmu dokumentalnego. 

Po odwiedzeniu tak szczególnych miejsc, ubogaceni duchowo, z radością w sercu udali się w drogę powrotną.