Uroczystość Św. Andrzeja Boboli w naszej parafii…

Aktualności

16 maja przeżywaliśmy w parafii wyjątkową uroczystość ku czci św. Andrzeja Boboli. O godz. 12.00 w świątyni zebrali się parafianie wraz z kapłanami dekanatu zawichojskiego, aby wspólnie uczestniczyć w Mszy św. Odpustowej. Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił dziekan stalowowolski ks. kan. Wacław Gieniec, który w homilii wskazał nam św. Andrzeja Bobolę jako Świętego, od którego tak wiele możemy się nauczyć, a szczególnie jedności z Bogiem i z drugim człowiekiem. Po Mszy św. wspólnie wyruszyliśmy wokół kościoła z procesją eucharystyczną kończąc ją pieśnią „Ciebie Boga wychwalamy…” i uroczystym błogosławieństwem.

Druga część uroczystości rozpoczęła się o Nowenną do św. Patrona, podczas której zostały odczytane złożone intencje pełne dziękczynienia i próśb. Po Nowennie do świątyni panowie z Bractwa św. Andrzeja Boboli uroczyście wnieśli Relikwie naszego Patrona i w pełni zaangażowali się w oprawę liturgiczną Mszy św.. Proboszcz parafii powitał wszystkich przybyłych parafian i gości, a wśród nich szczególnie Pieszą Pielgrzymkę z Zawichostu, w której wzięła udział s. Aleksandra ze Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi Królowej. Po Mszy św. wszyscy zebrani uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Męczeństwa św. Andrzeja Boboli, która zakończyła się błogosławieństwem przy figurze naszego Patrona. Przybyli goście wpisali się do Księgi Pamiątkowej i mogli nabyć pamiątki ze św. Andrzejem, które przygotowały i rozprowadzały panie z Apostolstwa św. Andrzeja Boboli. Dziękujemy Bogu za piękną pogodę i wszystkich Czcicieli Patrona naszej parafii i całej Ojczyzny.