„Wszyscy Święci balują w … podstawówce”

Aktualności

Dnia 30 października 2019 roku w Szkole Podstawowej w Dwikozach odbył się tradycyjnie już Bal Wszystkich Świętych. Tego dnia w szkole od rana panowała podniosła atmosfera, gdyż dzieci były przebrane za świętych , anioły i królów.

Bal rozpoczął się przedstawieniem w wykonaniu uczniów z najstarszych klas. Przesłanie inscenizacji było takie, że należy słuchać anioła, ponieważ diabeł przekonuje nas do zła. Następnie obecni na Balu księża wygłosili przemowę o dążeniu do świętości zakończoną wymownym przekazem – „Droga do nieba jest trudna i wyboista, zaś do piekła wiedzie szybka autostrada”.

W czasie uroczystości dzieciom towarzyszyły atrakcje przygotowane przez koleżanki i kolegów ze starszych klas, takie jak: tańce, fotobudka, dmuchanie balonów, malowanie twarzy i fryzur oraz konkurencje zręcznościowe na torze przeszkód. Dzieci sprawdzały swoją wiedzę biorąc udział w konkursie dotyczącym życia znanych świętych. Odbył się także konkurs na najciekawsze przebranie. Najlepsi zostali nagrodzeni.

Uśmiechy i rumieńce na buziach uczniów były oznaką dobrej zabawy. Każdy z nas będzie mile wspominał Bal Wszystkich Świętych. Wszyscy z chęcią powtórzyliby tę zabawę, ze względu na panującą w tym czasie fantastyczną atmosferę, a także wysoki poziom wiedzy uczestników konkursów. Podkreślali ten fakt w swoich wystąpieniach obecni na Balu ksiądz proboszcz Stanisław Czachor i dyrektor szkoły pan Piotr Kiełczewski.

Nad całością organizacji i przebiegu Balu Wszystkich Świętych czuwali: pani katechetka Iwona Hebda, pani Marta Bukała, ksiądz Mateusz Bajak oraz wszyscy chętni uczniowie szkoły, zaangażowani w różne zadania w czasie imprezy. Należą się im więc zasłużone słowa uznania.

Gabriela Sadaj