U naszej Mamy

Aktualności

W dniu 9. listopada 2019 roku grupa naszych parafian wraz z ks. proboszczem Stanisławem Czachorem oraz z klerykiem Robertem uczestniczyła w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy i Gidel. Wyruszając z parkingu, rozpoczęliśmy nasze pielgrzymowanie od omówieniu modlitw porannych, odśpiewania godzinek, odmówienia różańca świętego. Po przybyciu na Jasną Górę powitaliśmy Matkę Boża śpiewając; O Maryjo witam Cię. Następnie o godz. 11.00 w kaplicy Cudownego obrazu, wraz z innymi licznymi grupami pielgrzymkowymi, uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Wpatrując się w obraz naszej Królowej i naj-lepszej z matek, mogliśmy dziękować za dobro, które otrzymaliśmy, a także przepraszać za zło wyrządzone, popełnione grzechy oraz prosić w różnych intencjach osobistych rodzinnych, wspólnoty parafialnej i nowe powołania. Bo wie-my dobrze, że każdy, kto prosi Maryję, zostaje wysłuchany. Po zakończonej Mszy świętej, Siostra Przewodnik oprowadziła naszą grupę po jasnogórskim sanktuarium. Opowiedziała o założeniu zakonu paulińskiego i o historii Jasnej Góry. Następnie udaliśmy się w dalszą podróż i dotarliśmy do Maryjnego Sanktuarium w Gidlach. Po przybyciu do Gidel, ojciec Dominikanin serdecznie nas powitał oraz opowiedział bardzo ciekawie o historii Gidlowskiego sanktuarium. Dziękujemy Panu Bogu za piękna pogodę szczęśliwa podróż. A także dziękujemy naszemu ks. proboszczowi za zorganizowanie pielgrzymki i wspólną modlitwę. MARYJO CZĘSTOCHOW-SKA NASZA KRÓLOWO I PANI DO CIEBIE SIĘ UCIEKAMY MY SŁUDZY I PODDANI, więc czuwaj nad nami i w dzień i w nocy i nie zostawiaj nas bez pomocy. MATKO GIDELSKA módl się za nami.

Tomasz Kwiatkowski